تبلیغات
طرفداران رئال مادرید - مورینیو: نیازی به یک تیم جدید نیست
یکشنبه 24 اردیبهشت 1391

مورینیو: نیازی به یک تیم جدید نیست

   نوشته شده توسط: اشکان خورشیدی    

مورینیو با حضور دستیارانش در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که خودش در این باره گفت:" در انتها با هم می خندیم و گریه می کنیم. به همین علت است که با هم در این جا هستیم. "

 

به نقل از مرجع خبری رئال مادرید مورینیو در مورد بررسی فصل تیمش گفت:" خیلی مثبت بود. به این فصل، نمره نوزده می دهم اما بازیکنانی بودند که بیست بودند. برخی نمی توانستند بهتر از این باشند. نمره کلی تیم 19 بود، از نظر فنی هم 19 بود. اما یک بازیکن 20 بود، از من نپرسید چه کسی. "

مربی رئال مادرید گفت:" فصل خیلی خوبی داشتیم. از نظر تیمی و گروهی بهتر شدیم. می خواستیم که بهتر بازی کنیم و منسجم تر باشیم و پیشرفت کردیم. در سطح خوبی بازی کردیم و رکوردهای خوبی را به ثبت رساندیم. به مهمترین جام رسیدیم چرا که پس از 11 ماه و 38 بازی به آن دست یافتیم. "

وی افزود:" رسیدن به نیمه نهایی چمپیونزلیگ مهم بود چرا که برای دومین سال پیاپی به آن رسیدیم. به این معنی است که به آن رسیدیم. اگر پیش از آن به این جا نمی رسیدیم به این خاطر بود که حذف می شدیم . از 24 بازی اروپایی، فقط دو تا را باختیم. "

مربی پرتغالی در مورد شرایط رئال مادرید ادامه داد:" به کوپا که کم اهمیت ترین جام بود، احترام گذاشتیم و به خوبی جنگیدیم. اگر از مرحله یک چهارم صعود نکردیم، به خاطر فوتبال نبود. بازی خوبی انجام دادیم اما به حقمان نرسیدیم. بهبود این آمار، غیرممکن است. فصل آینده باید سعی کنیم که باز هم لالیگا را ببریم اما می دانیم که رسیدن به این آمار، خیلی مشکل خواهد بود. "

مربی  در باره فصل بعد گفت:" باید روی مسائل روانی بیشتر کار کنیم. باید بتوانیم که به ثبات در جاه طلبی برسیم. بهتر شدن یک قهرمان آسان نیست. اما محتمل است و باید به جلو گام برداریم. نیازی به یک تیم جدید نیست. فقط چند تن از بازیکنان می توانند ، گروه را تکمیل کنند. سعی می کنیم که بدون فشار در ماه های آتی از پس این کار بر بربیاییم. "

 

*کاکا

مربی در مورد کاکا هم صحبت کرد:" این مسائل برای برخی ها جالب هستند. از نظر من، همه در قهرمانی نقش داشتند. کاکا همیشه یکی از اعضای تیم بود. بازیهای خوبی داشت، بازیهای متوسطی داشت، بازیهایی را هم داشت که نه خودش را راضی کرد و نه من را. اما همیشه آماده بود. بازیکنان هستند که می توانند بگویند که در آن چه که به آن رسیده اند، چه نقشی داشتند. "

در مورد آینده کاکا نیز مورینیو گفت:" نمی توانم تضمین دهم که با من بماند. شاید فردا خودش بخواهد برود ... از تمام کسانی که به من کمک کردند تشکر می کنم. تمام کسانی که در این قهرمانی سهمی داشتند. روش تشکر من این است که از حضورشان در فصل آینده استقبال کنم. اگر کسی فکر می کند که بهتر است که ادامه ندهد یا دوست دارد در پروژه دیگری باشد، بررسی می کنیم. من از حضور همه در فصل بعد استقبال می کنم. این روش ما برای تشکر از زحمات است. اما آنهایی که تصمیم می گیرند هم باید نظر خود را داشته باشند. "

 

*مسئله ایگوائین

مربی پرتغالی در مورد مسئله ایگوائین گفت:" اگر باشگاهی به این جا بیاید و رقم فسخ قراردادش را بپردازد ، کاری از دست ما بر نمی آید . می دانید که می خواهم بماند . هواداران و باشگاه هم دوست دارند که بماند اما رقم های فسخ قرارداد برای همین هستند . اگر کسی او را می خواهد ، به جای این که از پشت حرکت کند ، جلو بیاید و پولش را بدهد و ما هم کاری نمی توانیم بکنیم . نمی خواهیم که برود و برایش یک یورو هم تخفیق نمی دهیم. "

وی افزود:" برخی افراد فراموش می کنند که بازیکنان متعلق به باشگاه ها هستند. نمی توانی صاحب چیزی شوی که مالی خودت نیست. در ایتالیا ، انگلیس و آلمان ، تا 150 میلیون یورو نپردازند ، نمی توانند او را بخرند. ما می خواهیم که او را داشته باشیم چرا که یکی از بهترین مهاجمان جهان است. "

 

*کاروالیو

مربی پرتغالی افزود:" ما همدیگر را خیلی خوب می شناسیم و به شرایطی که وجود دارد ، به خوبی واقف هستیم . به نظرم برای فیکس نبودن ، زیادی خوب است . او یک بچه 20 ساله نیست که نیاز به پیشرفت داشته باشد ، بلکه یک بازیکن بزرگ است که به راهش ادامه می دهد . او توانایی های بالایی دارد . اما در این فصل از نظر تیمی با په په و سرجیو خیلی بهتر شدیم و نمی شد به آنها دست زد . ریکاردو فیکس شدن را از دست داد . اگر می خواهد ادامه دهد ، می تواند ادامه دهد . اگر فکر می کند که می تواند در باشگاهی دیگر ، دو یا سه سال دیگر در سطح اول در ترکیب اصلی باشد ، به او کمک می کنیم . او برای من خیلی خاص است . چرا که با او در پرتغال ، انگلیس و اسپانیا ، قهرمان شدم . هیچ مشکلی وجود دارد و باید دید که صلاحش چیست. "

 

*آدان

مورینیو در مورد دروازه بان ذخیره رئال مادرید گفت:" همچون ایگوائین ، او هم یک ایگوائین است. آدان از کودکی در این جا بوده است . حالا مرد شده و بازیکن فوق العاده است . رئال مادرید او را دوست دارد و هواداران خوشحال می شوند که بماند . آدان ، جاه طلبی هایی برای هر یکشنبه دارد که نمی توانیم قولی به او بدهیم . پس فکر می کنم که باید صحبت کنیم و ببینیم که چه می شود . پتانسیل زیادی دارد و می تواند یک پشتوانه خوب برای کاسیاس باشد. "

 

*آینده زیدان و توریل

مورینیو گفت:" نمی دانم . من هیچ پیغامی نفرستاده ام . اینها به مدیران مربوط هستند . اگر قرار است که نقش زیدان تغییر کند ، به سوی بهتر شدن خواهد بود . او می تواند مستحکم تر ، شاداب تر و هماهنگ تر باشد . توریل هم خیلی خوب کار کرده است . برای صعود می جنگد . طبیعی است که بماند . اما نمی دانم که می ماند یا نه . در مورد کادر پزشکی هم همیشه به دنبال بهتر شدن هستیم . سعی می کنیم که نیروهای قدرتمندتری را به گروه اضافه کنیم . اگر بتوانیم که کادر پزشکی را قوی تر کنیم ، خوشحال می شویم. می خواهیم که از همه نظر ، بهتر شویم. "

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر